neděle 12. května 2013

Potopené město u ostrova Yonaguni





Během průzkumu mořského dna u ostrova Yonaguni (u Japonska) byl objeven zvláštní objekt, připomínající pyramidu. Jak se ale dostala do moře? A kdo mohl být jejím stavitelem? 

Tento objev učinil potápěč z japonské Okinawy – Kihachiro Aratake již na konci 80. let minulého století. Stavby připomínají mezopotámské zikkuraty (chrámová věž, podobná pyramidě) nebo mayské pyramidy. Základna stavby je asi 25 metrů pod hladinou moře, vrchol se nachází v hloubce asi 5 metrů. Někteří vědci ale tvrdí, že tento objekt může být také dílem přírody. 

Vědec, který tvrdí, že tuto „pyramidu“ postavila lidská ruka, se jmenuje Masaaki Kimura. Je mořským geologem z Okinawy. Tvrdí, že takové dílo nemohla vytvořit příroda, protože ve vodě se nevyskytuje dostatek úlomků hornin na to, aby obrousil kameny do tvaru, v jakém jsou teď. Kolem celého komplexu budov vede i cosi jako silnice, což příroda jednoznačně vytvořit nemohla. Největší zvláštností pyramid je, že se jejich stavba odhaduje na 10 tisíc let př. n. l. ! (Egyptské pyramidy jsou z roku asi 3500 př. n. l.) Podle učebnic dějepisu se v této době objevovali pouze lovci a sběrači, žádná vyspělá civilizace této doby není známa. 

Některé teorie dokonce poukazují na to, že podmořské město může být i střípkem světadílu Mu nebo bájné Atlantidy. Obyvatelé Mu mohli být dokonce předky Mayů. Mají tedy Mayové a tohle město něco společného ?

Ještě záhadnější je to díky stavbě Naka gusuku, která se nachází přímo na ostrově Okinawa. Ta totiž vypadá téměř stejně, jako potopené pyramidy. Ta ovšem pochází z doby mnohem mladší. 


Jaká je tedy pravda o těchto stavbách ? Jsou dílem Egypťanů, Mayů, Féničanů, či někoho úplně jiného? Jsou doopravdy tak staré? Pokud ano, jakto, že je celé město potopeno?






zpracovala Kristýna Makarovová